Szép idea a fenntartható, környezetbarát áramellátás, de a valóságban sokszor teljesíthetetlen: az akkumulátorok élettartama lejár, az áramfejlesztők pedig számtalan módon szennyezik a környezetet. Szerencsére a tudósok folyamatosan keresik, fejlesztik az új megoldásokat, amik közül egy különösen ígéretes projektet mutatok ma be. Olvass tovább és tudj meg többet a környezetkímélő, üzemanyagcellás energiaforrásokról!
Mi történne, ha egy órára kikapcsolnák az áramot? Nem csak a munkahelyen, a cégedben, vagy otthonodban: az egész világon. Mindenhol. Kicsit megállna az élet, ugye? Nem menne a tömegközlekedés, az életmentő és életfenntartó beavatkozások a kórházakban, leállna a kommunikáció, az internet, és időnként nagyon-nagyon sötét lenne. A legenda szerint, amikor 2003-ban hatalmas áramszünet volt Los Angelesben, az emberek kétségbeesetten hívták a 911-et, és azt kérdezték: mik azok a fénylő dolgok az égen? UFO-invázió várható?
A modern ember számára az elektromos áram elengedhetetlen az életben maradáshoz. Olyannyira, hogy legfontosabb rendszereinket akkumulátorokkal, tartalék generátorokkal, szereljük fel, hogy áramszünet esetén is működhessenek.
De ahogy Murphy mondta: ami elromolhat, az el is romlik, és ahhoz, hogy minden rendszer, tartalék-rendszer és pót-tartalékrendszer működjön, rengeteg odafigyelésre, tervezésre és karbantartásra van szükség.
De mi lenne, ha megszabadulhatnánk ettől? Ha olyan energiaforrásunk lenne, ami minden helyzetben, minden körülmények között üzembiztosan működik?
Ezt célozta be az Altergy, egy forradalmi, üzemanyagcella projekt keretében jó néhány évvel ezelőtt.
Üzemanyagcella: a mindenmentes energiaforrás
Gasztro körökben népszerű a „mindenmentes” kifejezés, ami általában arra utal, hogy az adott termék szuper-egészséges: nincs benne laktóz, glutén, zsír, cukor…
Az Altergy év eleji videója kapcsán hasonló gondolataink támadhatnak, amely fennen hirdeti, hogy
- akkumulátor-,
- aggregátor-,
- környezetszennyezés-,
- zaj-,
- és villanyoszlop-
-mentes megoldást kínál.
A speciális, üzemanyagcellás technológia bárhol, bármilyen körülmények között megbízható áramellátást biztosít: „rakétamérnökök” fejlesztették, hogy ellenálljon az akkumulátorpróbáló természeti jelenségeknek, sőt, akár a természeti csapásoknak is. Mindezt úgy, hogy hosszabb élettartama és zéró emissziós működése kenterbe veri a hagyományos akkumulátorokat és áramfejlesztőket. Jól hangzik, ugye?
Annyira jól hangzik, hogy amikor először hallottam róla, az első gondolatom az volt: bizonyára vagyonokért vesztegetik majd.
Ám a cég mindezt észszerű áron tudja biztosítani.
Kattints a logóra a néhány perces rövidfilm megtekintéséhez.
Az már tényleg csak a hab a tortán, hogy a készülék viszonylagosan kicsi, esztétikus, és akár órák alatt üzembe is állítható.
Hol használható a hidrogéncella?
- Telefonközpontok és adatközpontok
- Katonaság és polgári védelem
- Vészhelyzeti központok
- Lakossági felhasználás
- …és mindenhol, ahol létfontosságú a megbízható, környezetkímélő, folyamatos áramellátás elérhető áron
Mikor lesz elérhető ez a technológia Magyarországon?
Mit szólnál hozzá, ha azt válaszolnám: évek óta?!
Miközben a leírás futurisztikusnak, tudományos-fantasztikumnak, és egyelőre elérhetetlennek tűnik, a valóság az, hogy a technológia már itt is van, sőt, néhány ügyfelemnek már telepítettem is: az Altergy készíti azokat a hidrogéncellákat, amelyekkel személyesen dolgozom pár helyszínen.
Büszke vagyok arra, hogy a Teletom Kft. megrendelőinek ezt a korszerű technológiát tudom ajánlani.
Szeretnéd Te is ezzel a forradalmi megoldással biztosítani az áramellátást a telephelyen vagy külső helyszínen működő eszközeid számára?
Vedd fel velem a kapcsolatot és segítek!
Lóth Tamás
Korábbi cikkek: Lóth Tamás (Minden cikk)
- Újdonság a Teletom weboldalán - 2018.01.01.
- Egy izgalmas projekt – a Gemenci energia konténer - 2017.05.24.
- Megvizsgáltattam – Coface tanúsítvány - 2017.05.14.
- Never lose power again – Sose veszítsd el a … - 2017.05.11.